Радио Милева
како светски модел

Се соблече водителката на утринската на РТС: Ивана во издание во кое никогаш не ја виделе на програма (ФОТО)

Се соблече водителката на утринската на РТС: Ивана во издание во кое никогаш не ја виделе на програма (ФОТО)

Водителката на утринската програма на РТС, Ивана Миленковиќ изгледа толку добро во костим за капење,  што гледаноста да се мери само според изгледот, – пиплметарот ќе „експлодира“.

Ивана моментално е на одмор во Херцег Нови каде ужива во топлите денови на Јадранот, каде покажа и зошто важи за една од најубавите и најзгодни ТВ водителки.

Убавата Ивана позираше на брод во костим за капење кој ја следи линијата на нејзиното тело и ја истакнува нејзината совршена фигура, рамниот стомак, тенкиот струк , но и бујните цврсти гради во длабоко отвореното деколте.

Таа многумина остави без зборови со својот изглед, кој не можете да го забележите на телевизија, каде водителката секогаш е пристојно облечена и редовно се појавува во многу скромни изданија. Токму затоа, оваа нејзина појава како голем морски бран, буквално го „сруши“ Инстаграм.

Ивана доби бројни комплименти за својот изглед, а според фотографиите што ги сподели, јасно е дека може слободно да се носи „барабар“ со  светските топ модели.

Фото: Инстаграм принтскрин/ivanamilenk0vic

 

 

Останати вести од Радио Милева