Радио Милева
жешка како вулкан...

Се соблече Теа Таировиќ, па на плажа се расфрли со жешките атрибути: „Морето гори, се топат планини“ (ФОТО)

Се соблече Теа Таировиќ, па на плажа се расфрли со жешките атрибути: „Морето гори, се топат планини“ (ФОТО)

„Настапувам секој ден, изгубив ориентација кој ден во неделата и кој датум ?. Искрено, можам да се справам со тоа темпо многу подобро отколку што мислев, бидејќи се грижам за своето здравје и се трудам да се хранам здраво“ – ќе рече Теа Таировиќ која денес гордо ја носи титулата „Кралица на бакшишот“, а нејзините песни на Јутјуб имаат над 80 милиони прегледи.

Инаку страктивната фолкерка сега направи мала пауза од обврските. Пејачкаталетува во Турција, каде ужива во последните летни сончеви денови. Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографија од одморот, а машките обожаватели одново „одлепија“ по неа и нејзините бујни атрибути.

„За среќа, дури и кога ќе се здебелам, изгледам приближно исто, но морам да признаам дека тоа го одржувам со голема мака“ – вели пејачката, која  открива дека е горда на својот досегашен успех.

„Момчињата немаат шанса да ми пријдат, бидејќи никаде не мрдам. Не излегувам по клубови, не ни одам на познати плажи. Понекогаш ми недостига љубовта, но направив сè наопаку во мојот емотивен живот.  Кога бев многу млада, имав сериозни врски, а сега кога е време да размислам, немам никого. Искрено, немам волја да го направам тоа. Целосно згрешив кога станува збор за љубовта, правев се’ контра, против себе. Мислам дека никогаш нема да се омажам“ – заклучила таа, иако нејзините следбеници и не мислат баш така опсипувајќи ја со комплименти, коментари и понуди.

Како и не би, кога ќе ја видат та во вакво издание разголена на плажа, каде пејачката се „расфрлила“ со своите телесни атрибути, жешка како вулкан  од кој и „морето го гори и топи планини“!

Фото: Инстаграм принтскрин/tea_tairovic

 

Останати вести од Радио Милева