Радио Милева
го надмина татко му...

Се соблече синот на Шварценегер, а жените „полудеа“: Убав, строен, мускулест, згоден… бетер од татко му во најдобрите денови (ФОТО+ВИДЕО)

Се соблече синот на Шварценегер, а жените „полудеа“: Убав, строен, мускулест, згоден… бетер од татко му во најдобрите денови (ФОТО+ВИДЕО)

Џозеф Баен, синот на славниот Арнолд Шварценегер, сподели фотографија на Инстаграм на која изгледа како да е симнат од плакат од  филмска семејна сага  или на насловница на старомоден љубовен роман.

25-годишникот позираше без кошула додека јаваше на сончевиот ден, давајќи им на своите следбеници, особено на дамите можност за поглед на извајаните мускулести раце и гради.

Ако ги погледнеме коментарите, можеме да видиме дека жените едноставно полудеа по ова момче и неговите мускули. Тој многу наликува на својот славен татко, а него жените секогаш го обожуваа.

Фотографијата над 25.000 лајкови за два дена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joseph Baena (@projoe2)

Останати вести од Радио Милева