Радио Милева
внимава на изгледот

Се соблече Милан Калиниќ и покажа колку е брутално секси – Жените „одлепија“ како изгледа во петтата деценија (фото)

Се соблече Милан Калиниќ и покажа колку е брутално секси – Жените „одлепија“ како изгледа во петтата деценија (фото)

Актерот и водител Милан Калиниќ на 49 години изгледа подобро од многу помлади колеги, а познато е дека одлично се грижи за своето тело. Иако претходните години папараците го снимаа како вежба без маица во парк во Белград во текот на зимата, очигледно е дека напорните тренинзи дадоа најдобри резултати.

Овој пат Милан преку социјалните мрежи им се пофали на следбениците како изгледа во петтата деценија.

Судејќи по фотографијата, Калиниќ, кој за нешто повеќе од еден месец полни 50 години, може да се пофали со затегнато мускулесто тело, плочки на стомакот и  одлична кондиција.

Водителот ужива на море во придружба на членовите на семејството, а веруваме дека неговата сопруга Сандра ни најмалку не е љубоморна кога нејзиниот сакан објавува провокативни фотографии.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Милан Калиниќ

Останати вести од Радио Милева