Радио Милева
го паметите ли?

Се шушкаше дека сака мажи, а тој на 57 години се уште не ја нашол својата сродна душа: Еве како денес изгледа мексиканскиот актер Фернандо Колунга (фото)

Се шушкаше дека сака мажи, а тој на 57 години се уште не ја нашол својата сродна душа: Еве како денес изгледа мексиканскиот актер Фернандо Колунга (фото)

Познатиот мексикански актер Фернандо Колунга многумина го паметат по улогите во латиноамериканските сапуници, додека се прослави со улогата на Хозе Армандо Пењареал во култната „Есмералда“. Фернандо важеше за голем заводник, а денес, кога има 57 години, и се уште може да се пофали со добар изглед.

Сними повеќе од 200 улоги во филмови и серии, глуми и денес, а магазинот „Glamour“ две години по ред го прогласува за најатрактивен актер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fernando Colunga (@fernando__colunga)

Покрај тоа, тој беше еден од најплатените актери. Исто така, Колунга играше многу забележлив лик во серијата „Злобница“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fernando Colunga (@fernando__colunga)

Сепак, неговиот живот не е бајковит како што изгледа. Актерот доживеал семејна трагедија кога татко му починал од рак на дебелото црево пред две години. Неговата здравствена состојба се искомплицирала за време на пандемијата на коронавирус и поради тоа никој од членовите на семејството не можел да биде во болницата во Мексико.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fernando Colunga (@fernando__colunga)

Најинтригантното нешто во неговиот живот е тоа што се шпекулираше дека е геј. Сепак, тоа се покажа како празни муабети, но тој се уште не ја најде својата сродна душа.

фото:Инстаграм/Фернандо Колунга

Останати вести од Радио Милева