Радио Милева

Се шпекулираше дека за беби опрема Цеца платила 200 илјади евра, но сега таа проговори за сите детали околу внукот

Се шпекулираше дека за беби опрема Цеца платила 200 илјади евра, но сега таа проговори за сите детали околу внукот
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм/принтскрин

Цеца Ражнатовиќ стана баба на 3 јуни, кога нејзината снаа Богдана го роди синот на Веjко, Жељко.
Сега таа зборуваше отворено за сè што се смени кај неа и нејзиниот дом, откако добиј нова член. Без оглед на тоа што многумина мислат дека Ражнатовиќ троши богатство на опрема за бебиња, пејачката вели дека тоа не е точно.

„Жељко е многу обично бебе, како и секое друго, кое брзо ќе ја порасне количката, креветчето и сè друго од опремата за бебиња, така што апсолутно е невистинито неговата количка да е позлатена, дека везот на транспортерот е рачно изработен. Кога се родија Вељко и Анастасија, ги доживеав истите работи. Се пишуваше дека тие имаат лулка направена од чисто злато, дека платив 200.000 евра. Имаше разни аукции со фигурите на опремата што ја купив за нив.Тие се однесуваа тогаш како да живеат со мене во спалната соба , како да имаат пристап до мојата бања и кујна “, рече Цеца.

Сè додека не заврши собата и додека не се вратат снаата, синот и внукот, Светлана ја развива својата љубов со внукот со помош на современите технологии.

 

View this post on Instagram

 

Lepotice moja,hvala ti za najlepsi poklon koji sam dobila od tebe,unuka Zeljka…..Vesela,hrabra moja devojcice,mnogo te volim…..❤️?

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

“Тие секој ден ми испраќаат фотографии. Се гледаме едни со други преку видео повик. Сепак, не можам да чекам да се вратат тука за да бидам со него цел ден. Знам дека ќе има општа борба во куќата заради бебето, затоа што сите ќе сакаме да го држиме. Нема да ми биде тешко да се разбудам ноќе заради него да ја сменам снаата кога и да и треба, има многу од нас во куќата и сите се пријавивме за улога на помошници и ќе уживаме со него. Тој ме потсетува многу Вељко кога беше бебе, но сепак ќе се смени, можеби по некое време тој ќе почне да личи на својата мајка, но не ми е важно Среќна сум што нашето семејство доби нов член, но бев навикната на бебиња затоа што мојата куќа секогаш беше полна со деца. Имам две, Лидија четири, сега дојде и Жељко.Секако дека би сакала да имам повеќе внуци и нашата куќа засекогаш да биде полна со деца. Тоа е дар од Бога кога ќе ве награди со своите потомци “, објаснува Цеца.

Останати вести од Радио Милева