Радио Милева

Се сеќавате на Есмералда? – денес е непрепознатлива, а за медиумите откри дека едвај се тргнала од дрогата!

Се сеќавате на Есмералда? – денес е непрепознатлива, а за медиумите откри дека едвај се тргнала од дрогата!

Летиција Калдерон (49) го доживеа врвот во својата кариера кога како 29 годишна девојка го играше ликот на Есмералда во истоимената сапуница.

Калдерон се уште снима сапуници, а во 2014 година призна дека кога ја глумела Есмералда се борела со зависноста од кокаин. Од пеколот се извлекла дури кога нејзината најдобра другарка починала од преголема доза.

-Бев млада, на врвот од кариерата, полна со пари и се ми беше достапно. Непромисленоста ме чинеше живот –вели таа.

Актерката зад себе има два брака, а од вториот сопруг во 2005 година роди дете со Даунов синдром.

-Поласкана сум што ми е син, вели актерката која пред неколку години ја поврзуваа со актерот Хосе Ајалом (29). Иако нивните пријатели тоа го потврдија, актерката ги демантираше наводите како шпекулации.

Денес, Есмералда е непрепознатлива, па доколку не го прочитате нејзиното име, тешко би погодиле дека станува збор за истата жена.

Останати вести од Радио Милева