Радио Милева

Се самоуби детската ѕвезда на Би-Би-Си, имаше само 16 години – причината апсурдна?!

Се самоуби детската ѕвезда на Би-Би-Си, имаше само 16 години – причината апсурдна?!
фото:инстаграм

Ѕвездата на програмата за деца на Би-Би-Си почина на 16-годишна возраст откако беше најдена обесена, пренесуваат британските медиуми.

Помошникот од истражниот истражувач во Јужен Лондон, Тоби Ваткин известува дека Меј се обесила на стреата од нејзиниот семеен дом.

Родителите на Нејлор рекоа дека добиле повик од ќерката велејќи дека нејзините оценки се под очекувањата.
– Не беше нормално за неа. Беше нервозна за испитот – рече таткото на Меј, Мартин, кој ги отфрли приказните дека се самоубила.

фото:инстаграм

– Мислам дека не сакаше да го стори тоа. Таа имаше планови за иднината – истакнува Мартин Нејлор.

Токсиколошкото испитување покажа дека во телото на починатата детска ѕвезда не се пронајдени лекови и алкохол. Исто така, ништо сомнително не беше забележано при пребарувањето на нејзините профили на социјалните мрежи.

Маја Леција ја започна својата кариера кога имаше само две години, во реализацијата на „Апсолутно прекрасен“.

Останати вести од Радио Милева