Радио Милева

Се расплака пред камерите“: Ивона Јовановиќ прозбори за тешкиот период од животот (видео)

Се расплака пред камерите“: Ивона Јовановиќ прозбори за тешкиот период од животот (видео)

Ивона Јовановиќ сите ја паметиме по учеството во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Ивона учествуваше во две сезони во ова музичко шоу,  а по напуштањето на истото одлучи повеќе да не се враќа на сцената на Гранд.

Таа истакна дека Гранд не го прифатил нејзиниот изглед и дека не сака да го продава својот глас.

Јовановиќ сними видео на „Јутуб“ во кое прозборе за тешкиот период и зошто била отсутна од „Јутуб“.

„Ми беше тешко. Почна со тоа што татко ми замина да работи во странство. Да работи пред се за мене, брат ми и мајка ми. Јас останав тука со брат ми и мајка ми, почнав да подготвувам испити. Имав некои проблеми во главата кои што ме мачеа дали сакам да го студирам тоа што го студирам. Од девојка што знае што работи се претвори во човек што не знае што сака.

Таа истакна дека во јануари многу тешко го фатила условот за на факултет.

Таа вели дека многумина можеби ќе речат дека плаче поради глупости бидејќи во светот се случуваат, меѓутоа на неа и било тешко бидејќи се трудела, но без успех.

Инаку, Ивона деновиве снимаше нова песна, а викендов ќе настапи на Макфест.

Останати вести од Радио Милева