Радио Милева

Се прослави како Кокан во „Породично благо“, а еве како изглед денес (фото)

Се прослави како Кокан во „Породично благо“, а еве како изглед денес (фото)
фото: Принтскрин

Актерот Александар Дуниќ кој ја играше улогата на Костадин Кокан Прдановиќ во „Породично благо“ во последно време не се појавува во јавност.

Освен во горенаведената серија, Александар играше и во „Среќни луѓе“, „Пристигнуваа долари“…

Тој во една прилика откри зошто не завршил глума во Белград.

фото: принтскрин

„Влегов во потесниот избор во Белград, но не бев примен, но затоа Бранко Плеша ме прими во Нови Сад. Се случи една случајност, а оваа случајност беше одлична за мене бидејќи научив многу работи од Бранко и ми беше чест да бидам негов студент“, изјави актерот за „Блиц“.

Дуниќ денес има 52 години, а живее во Белград со сопругата и синот кој никогаш не се појавуваат во јавност.

фото: р.крстиќ/рас србија

Останати вести од Радио Милева