Радио Милева

Се породи, па се повлече од јавноста: Славица Чуктераш најави враќање на сцена (фото)

Се породи, па се повлече од јавноста: Славица Чуктераш најави враќање на сцена (фото)

По породувањето Славица Чуктераш се повлече од сцената, а сега на социјалните мрежи објави дека повторно се враќа во музичките води.

Една од омилените пејачки на „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе ги израдува своите фанови со нова песна. Славица на својот Инстаграм профил објави дека се враќа на музичката сцена, а нејзините фанови и колеги едвај чекаат да слушнат што подготвува пејачката.

За потсетување, Славица се натпреваруваше во првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а со својот изглед и со своето пеење успеа да го привлече вниманието. Исто така во меидумите често се пишување и за нејзината кавга со колешката Тања Савиќ.

Еве како Славица го најави своето враќање на сцената, а сигурни сме дека ќе им допадне на фановите.

Uskoro #dabihstobomostala

A post shared by slavica cukteras (@cukterasslavica) on

Останати вести од Радио Милева