Радио Милева

Се породи Кети Пери, еве кое име го одбра за наследничката

Се породи Кети Пери, еве кое име го одбра за наследничката
фото: Профимедиа

Кети Пери и Орландо Блум станаа родители за првпат.

Имено, во текот на вчерашниот ден, Кети роди девојче за кое го одбра името Дејзи Дов.

Парот среќните вести ги сподели на социјалните мрежи споделувајќи црно бела фотографија како го држат бебето за рака.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Потсетуваме, Кети и Орландо се запознаа во 2016 година на „Златен глобус“, а се свршија претходната година на „Денот на вљубените“.

Останати вести од Радио Милева