Радио Милева
Тешко време

„Се’ поради проклетите пари“: Никола Којо проговори за најтешките моменти

„Се’ поради проклетите пари“: Никола Којо проговори за најтешките моменти

Исповедта на Никола Која открива многу за неговата деловна рутина, а за приватниот живот не сака јавно да зборува. Популарниот актер по одредена пауза се врати на актерската сцена, што е особено забележливо благодарение на популарната ТВ серија во која игра. Додека во моментов го гледаме во серијата „У клинч“ на јавниот сервис, наскоро истиот слот повторно ќе биде резервиран за Која, бидејќи една од најважните улоги во серијата „Радио Милева“ која започнува на 11 октомври, е негова.

Токму во оваа прилика актерот застана пред новинарите, што ретко го прави, а признанието на Никола Којо, кое беше дадено по тој повод, одекна во сите медиуми. Причината за тоа е особено поврзана со делот во кој се пожалил дека поради финансиски причини морал да снима надвор од неговите физички можности.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nikola kojo (@nikola_kojo_pravi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nikola kojo (@nikola_kojo_pravi)

– Серијата ја снимавме шест дена во неделата, по 12 часа. Се поради проклети пари, кои на сите им „паднаа на врат“ и станаа најголем проблем во животот, вклучително и мене! Кога работам, најтешко ми е рано да станам, но секоја минута мора да се искористи, бидејќи се’ чини – рече Којо и додаде:

– Често ме исфрла од колосек кога поради некоја ситуација не можеме да продолжиме со снимање час и половина. Навистина ме вознемирува- беше искрен актерот.

– Не ми пречи што ми приоѓаат овде, но се чувствувам лошо кога одам во странство бидејќи таму никој не ме репознава. Тоа многу ми се допаѓа – и додаде дека често соработува со млади актери кои исто така ги советува да го ублажат појавувањето во јавноста.

– Не им давам совети за глума, освен кога режирам, но затоа им давам животни совети! Им велам да не се соблекуваат многу, бидејќи не е важна моменталната популарност, туку што траат со години. Актер може да издржи само ако не скока секој ден од фрижидер, како некои негови колеги – рече Никола.

фото:Инстаграм/Никола Којо

Останати вести од Радио Милева