Радио Милева
Го изговори судбоносното „да“

Се ожени Марк Ентони, поранешниот сопруг на Џеј Ло (фото)

Се ожени Марк Ентони, поранешниот сопруг на Џеј Ло (фото)

Поранешнит сопруг на латино дивата се омажи за манекенката Надија Фереира која има само 23 години, и е 31 година помлада од него.

Ова е четврта венчавка на Марк Антони, а парот се венча во Мајами осум години по нивната свршувачка.

Пејачот и поранешна парагвајска претставничка на Мис Универзум ги покани на прославата Бекамови, Селма Хајек, Луис Фонси и многу други.

За тоа време, Џеј Ло беше во Лос Анџелес со нивните деца и сопругот Бен Афлек.

Џенифер и Марк имаат две деца, близнаци, ќерката Ема и синот Макс, кои имаат 14 години.

Фото: Принтскрин/Гетти Имаџес/Пиксабау/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева