Радио Милева
честитки

Се ожени Тони Цетински: По седум години граѓански брак, хрватскиот пејач ја одведе сопругата Дубравка пред олтар

Се ожени Тони Цетински: По седум години граѓански брак, хрватскиот пејач ја одведе сопругата Дубравка пред олтар

Хрватскиот музичар Тони Цетински (52) и Дубравка Цетински (37) се венчаа пред седум години односно тие склопија граѓански брак, а сега направија и црковна церемонија.

Пејачот на својот „Инстаграм“ објави фотографија од венчавката, а во описот напиша емотивна порака.

– Секое добро кое го имаме или го правиме може единствено да доаѓа од Бога кој е само добар. Исто така ако љубовта сакате да биде вистинска  таа ќе мора да дојде од Божјата љубов… Редовното присуствување на мисата, не прави да бидеме подобри луѓе“, пишува Цетински.


Тој упатува и порака до мажите да ги сакаат своите жени.

„Мажи сакајте си своите жени како Исус што ја сакал црквата и се предал за неа“, додава Тони.

Под објавата се нижеа бројни честитки.

За потсетување, Цетински неодамна стана дедо и доби внук од неговиот син.

фото: телеграф.рс/инстаграм

Останати вести од Радио Милева