Радио Милева
кој би рекол?

Се откажа од два факултета и си замина од дома: Еве со што всушност се занимава ќерката на Саша Поповиќ

Се откажа од два факултета и си замина од дома: Еве со што всушност се занимава ќерката на Саша Поповиќ

Ќерката на Саша Поповиќ, Александра, не сака да се експонира во јавноста, студирала на два факултета, но на изненадување на многумина ги напуштила и двата.

Нејзиниот татко Саша ја користи секоја прилика да покаже колку е горд на својата ќерка Александра. Неодамна го напуштила семејниот дом и започнала самостоен живот.

Поранешниот сопственик на „Гранд продукција“ и подарил стан во комплексот на Бежанијска коса, кој го изградил, како и продавница за да може да започне приватен бизнис.

– Сузана е во куќата со мене. На ќерката и синот им купивме станови, кафеани и гаражни места и ги обезбедивме. За нас е важно да бидеме блиски. Зошто сум пензионер, ако некој ме посети во старо време, а ние сме блиску до нив, Господ ќе дозволи да дојдат внуците. Им ги опремивме становите, тоа им е најубавиот новогодишен подарок. Навистина се скромни, ова не го ни побараа, тоа беше на Сузанина и моја желба – изјави неодамна Поповиќ.

Во одреден момент, Александра го напуштила факултетот и по завршувањето на курсот за маникир, одлучила да ја продолжи кариерата во светот на козметиката.

– Го заврши и работи за пријателите од нашата куќа, и тоа бесплатно. И купивме стан и дуќан во блокот кај што градам, таму ќе и отвориме салон, а снаата, сопругата на Даниел, ќе се шминка и епа така заработуваат.. Ќерката на 8 март полни 24 години. Ја терам да положи возачки испит, еве тато ќе ти купи кола, но не ја интересираше, но сега конечно ја натерав да – изјави неодамна Поповиќ за Курир.
Инаку, иако нејзиниот татко има милиони и важи за еден од најмоќните во локалниот шоубизнис, Александра Поповиќ е исклучително скромна млада жена.

фото:E-stock/Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева