Радио Милева
Не можела да се пронајде

Се откажа од два факултети: Ќерката на Саша Поповиќ и Сузана ги шокираше родителите со професијата која избра да ја работи

Се откажа од два факултети: Ќерката на Саша Поповиќ и Сузана ги шокираше  родителите со професијата која избра да ја работи

Ќерката на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ отсекогаш го водела животот далеку од љубопитните очи, а родителите честопати како нејзини најголеми доблести ја истакнувале скромноста и присебноста. Сега нејзината мајка откри дека и Александра избрала професија со која ќе се занимава барем некое време во иднина.

– Александра е креативна девојка и има немирни прсти. Студирала дури два факултети, но двата ги оставила затоа што едноставно не се пронашла. Меѓутоа, бидејќи не сака да биде мрзелива, а сака и сама да заработува, завршила курс за денешното многу популарна надградба на нокти, па почнала да ја користи техниката гел за средување на ноктите.

Нејзин прв клиент и модел беше нејзината мајка Сузана, но ова и оди многу добро, па реши да го прошири овој бизнис за што секако го има потребниот почетен капитал – изјави извор за медиумите, а Сузана ги потврди наводите.во емисијата „Милизам“:

– Ниту мојот син од првиот брак, ниту мојата и ќерката на Саша не ја сакаат јавноста и не можете да ги видите во медиумите. Нашата ќерка досега смени два факултети. Таа не ни знае што сака да прави, па се бара. Таа неодлучност ја наследи од мене и јас прво се запишав на економско, па се префрлив на трговско, бидејќи не ме интересираше економија. Кај неа се уште не е искристализирано, но нема да биде јавна личност. Моите деца се родени така и ни го наметнаа тоа. Ни рекоа „ако треба да бидете јавни личности“ не мора – вели Сузана и додава:

– Александра неодамна заврши курс за нокти, маникир и морам да се пофалам дека ми ги средува ноктите. Таа не пее, никој од нив не наследи талент. Александра пее во бањата за своја душа. Таа е уметничка душа и има нешто во тие прсти, па ќе видиме дали ќе заврши на тие клинци или ќе оди понатаму.

Ќерката на Саша Поповиќ се уште се пронаоѓа кога станува збор за студиите, но нејзините родители се горди на нејзината одлука дотогаш да заработи и целосно да ја издржуваат.

фото:Инстаграм/Александра Поповиќ

Останати вести од Радио Милева