Радио Милева
манекенка и голман

Се омажи несудената снаа на Цеца: Бившата на Вељко Ражнатовиќ стапи во брак го голманот на српската репрезентација(ФОТО)

Се омажи несудената снаа на Цеца: Бившата на Вељко Ражнатовиќ стапи во брак го голманот на српската репрезентација(ФОТО)

Ана Цакиќ, поранешна девојка Вељко Ражнатовиќ, го кажа судбоносното „ДА“ на нејзиниот избраник Предраг Рајковиќ, инаку резервен голман на српската фудбалска репрезентација.

Српскиот голман и поранешата манекенка и топ модел се венчале во еден ресторан во Белград,  во присуство на околу 40-ина гости, со кои на истото место го прославиле почетокот на брачниот живот.
Цакиќ се одлучила за уникатна венчаница, провидна кај струкот, детал кој го вклопила со невестинскиот вел,  а младоженецот изненадил со својот лежерен стајлинг.

Не се одлучил како многумина мажи за елегантна црно-бела варијанта, туку направил модерна комбинација Невообичаените сиви панталони ги искомбинирал со бела кошула и сив костум, а во сето тоа ги вклопил и црните патика – чевли.

Останати вести од Радио Милева