Радио Милева
на рехабилитација...

Се огласи сестра и на Рада Манојловиќ: „Сите настапи се откажани, Рада во моментов е на лечење“ (ФОТО)

Се огласи сестра и на Рада Манојловиќ: „Сите настапи се откажани, Рада во моментов е на лечење“ (ФОТО)

Откако како бомба одекна веста дека пејачката Рада Манојловиќ е во лоша здравствена состојба, нејзината сестра се огласи и откри во каква состојба е пејачката.

Имено, Рада неодамна преку Инстаграм објави дека е на инфузија и дополнително ги загрижи своите следбеници.

Сега се огласи нејзината сестра Марија Манојловиќ која ги откри здравствените проблеми кои ја принудија пејачката да ги откаже сите настапи.

„Рада во моментов е на лекување и ќе мирува неколку дена. Позната е како голем професионалец кој речиси никогаш не откажал ниту еден настап, дури и со повредени колена во завои таа пееше. Затоа го разбираме интересот на медиумите за откажаните настапи, но нема причина да се плашите, во прашање е само настинка и умор, кој може да совлада секого. Ви благодарам на сите за грижата, тоа многу и значи“ – изјави Маја.

Фото: Инстаграм принтскрин/_marija_manojlovic_/radamanojlovic

Останати вести од Радио Милева