Радио Милева
мирот пред се'

Се огласи мајката на српскиот евровизиски претставник и соопшти одлука која менува се’ (фото)

Се огласи мајката на српскиот евровизиски претставник и соопшти одлука која менува се’ (фото)

Лук Блек, годинешниот претставник на Србија на Евровизија, не остави никого рамнодушен со својaта автентичност.

Ексцентричниот уметник во неколку наврати потенцираше дека поддршката од родителите му е најважна и дека неговото семејство е она што му дава ветер во грб да постигне музички успех.

Сепак, родителите на Лук Блек не присуствуваа на ниту еден негов настап.

‒ Со оглед на тоа што Лука деновиве, и тоа се уште несебично, даваше интервјуа многу посветено и многу искрено, ние како семејство не би се рекламирале‒ откри мајката Марија Ивановиќ.

Таа додаде дека мирот им е прв приоритет.

‒ Целосно ја разбирам релевантноста на овој момент, но би сакале и да се радуваме со пријателите, семејството, без никаков притисок. Тоа е нашата желба засега. Се надевам дека ќе разберете – заклучила Марија за Курир.рс

фото:ATA Images/ Instagram

Останати вести од Радио Милева