Радио Милева
некултурно однесување

Се огласи и сопственикот на кафаната од Скопје од каде беше исфрлена Сораја: „Немаме видено такво некултурно однесување на една жена“

Се огласи и сопственикот на кафаната од Скопје од каде беше исфрлена Сораја: „Немаме видено такво некултурно однесување на една жена“

Српската старлета Сораја пред неколку дена била избркана од скопски локал, пишуваат српските медиуми.

Според наводите, старлетата во локалот била во придружба на повозрасен маж. Во еден момент сопственикот на кафулето им пришол да ги поздрави, бидејќи првпат биле во неговиот локал, но Сораја и мажот дрско му возвратиле.

Кратко потоа до нивната маса дошол келнер кој ги замолил да го напуштат локалот и да ја платат сметката. Сораја, наводно негодувала велејќи дека таа сметки не плаќа, но мажот со кој била уредно платил, по што двајцата си заминале.

По тој повод, сега се огласи и сопственикот на локалот од кој била избркана Сораја.

„Не е точно дека имаме нешто против браќата и сестрите од Србија. Напротив. Таа ноќ имаше многу луѓе од вашата земја. Имаме соработка и ни е драго кога ќе дојдат гости од разни делови на Србија. Тоа што го изјави старлетата е небулоза. Јасно е дека сака да ни ја префрли вината, како што прават жените од нејзин тип“ вели сопственикот на кафана за телеграф.рс

„Најкултурно ги замоливме да си заминат поради нејзиното недолично однесување. Кај нас нема непосакувани гости, но некои кодекси мора да се знаат. Всушност, и на снимката се гледа како келнерот културно им се приближи и ги замоли да ја напуштат нашата кафана“, изјави Илија.

„Немаме видено такво некултурно однесување, а имавме разни случки. Таа по социјалните мрежи покажува богатство, а кафана не сака да плати сметка. Се фали дека е позната, а нема никакво однесување“, велат од обезбедувањето кое ја исфрлиле старлетата.

По овој се огласи и Сораја која изјави: „Ќе ги тужам, нека се договорат и нека одат на суд“, изјави таа за телеграф.рс

фото: принтскрин/инстаграм/сораја вучелиќ

Останати вести од Радио Милева