Радио Милева
тврди дека има друга девојка

Се огласи бабата на политичарот кој наводно е во врска со Тања Савиќ: „Нека се држи подалеку од мојот внук, таа не е жена за него“

Се огласи бабата на политичарот кој наводно е во врска со Тања Савиќ: „Нека се држи подалеку од мојот внук, таа не е жена за него“

Главна тема во медиумите периодов е врската на Тања Савиќ со градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ.

На оваа тема сега проговори и бабата на Драшко, Госпава.

-Не се во врска, а не ни сакам да бидат. Едноставно, таа не е за него. Таа има деца, има сė, вели Госпоава за блиц.рс и додава:

-Не е за него да жени жена која има две деца. Дај Боже нејзините деца да се добро, но таа нека биде подалеку од мојот внук.

Бабата на Драшко вели дека многу се вознемирила поради  заканите од мажот на Тања, Душан.

-Нејзиниот сопруг изјави се и сешто. Не ја знам лично, ја познавам од порано како пејачка. Драшко баш сношти ми кажа: „Бабо, тоа е една голема глупост, немој да се грижиш, нема ништо од тоа. Тие мора да пишуваат“, вели бабата на политичарот и додава дали би сакал да се ожени нејзиниот внук.

-Уф, тоа ми огромна желба. Тој сега има девојка, но не сакам да зборувам за детали. Тоа нема врска со Тања Савиќ. Треба да најде некоја помлада која ќе му роди деца. Неговиот возач ми вели дека има убава девојка. Тоа што пишуваат за Тања нека пишуваат“, вели баба Госпова.

Инаку,Тања Савиќ не сакаше да ги коментира пишувања дали е во врска со Драшко, а на прашањето каде и е момчето, таа одговори: Вие знаете каде е, мислејќи на Бања Лука.

фото: ата имагес/принтскрин/инстаграм/тања савиќ

Останати вести од Радио Милева