Радио Милева
спомени

„Се обвинувам себеси“: Сања Маринковиќ откри се за тешките моменти во дваесетите, a потоа призна која е нејзината омилена колешка (видео)

„Се обвинувам себеси“: Сања Маринковиќ откри се за тешките моменти во дваесетите, a потоа призна која е нејзината омилена колешка (видео)

Познатата водителка на ТВ Пинк Сања Маринковиќ влезе во 23-та сезона на емитување на култната авторска емисија „Магазин ин“ која е резервираназа секоја сабота попладне во домовите низ регионот.

Бидејќи телевизијата Пинк оваа година го слави својот 29 роденден (исто така последен во дваесеттите години), Сања одговарала на тоа што ја одбележа нејзината дваесетта година од животот. Школување, заљубување, непослушност, сериозна наивност и остварување на големи желби – изјавила Сања и додала:

– Се обвинувам себеси што сум наивна и не избрав внимателно одредени луѓе да бидат во мојот живот. Во 1990-тите учев од баба ми, мајка ми, уредниците во тоа време, успешните жени кои работеа во медиумите, па дури и од младите мажи кои беа во мојот живот.

Сања може да се пофали со повеќедецениска, успешна кариера, а сега се сети која емисија ги одбележа нејзините дваесетти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTV PINK (@rtvpink)

Во дваесеттите години ја правев утринската програма на Јавниот сервис, па сите спомени ми се поврзани со утринската програма. Работев кога оваа земја беше бомбардирана, и под санкции, и кога беше најубава, и кога бев помалку среќна и многу заљубена – открива Сања.

Започна новата сезона на шоуто „Магазин Ин“, а Сања откри што можат да очекуваат гледачите од неа. Ја сакам моќта на Пинк ТВ, затоа што можам на милиони да им ги претставам успесите на жените во Србија, да ги претставам преку нивните љубовни приказни и да покажам колку имаме заедничко со познатите личности. Преку „Магазин ин“ жените најдобро ги запознаваме преку нивните љубовни приказни, мислам дека љубовта е горливиот проблем на нацијата и ако толку се расправаме за економијата и политиката, може да зборуваме и за љубовта – изјавија популарна водителка.

Конечно Сања откри кое е нејзиното омилено лице на ТВ Пинк: – Една колешка обожавам откако почнавме да работиме заедно, а тоа е Маријана Миќиќ. Ги сакам сите мои млади колеги на кои имав привилегија да помогнам да си го најдат своето место на медиумската сцена, ги сакам и Тијана Прица, Немања Вујичиќ… О, ќе оставам некого надвор. Ја сакам Душица Јаковљевиќ, многу ја ценам Јована Јеремиќ, таа е млада, амбициозна, вредна жена.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева