Радио Милева
Мајчинството прави чуда

„ Се’ лошо заборавив, а едно нешто беше пресудно“: Сека Алексиќ и Јелена Карлеуша ги „закопаа секирите“

„ Се’ лошо заборавив, а едно нешто беше пресудно“: Сека Алексиќ и Јелена Карлеуша ги „закопаа секирите“

Јелена Карлеуша и Сека Алексиќ, некогаш лути ривалки, решија да заборават на се’ што е грдо од минатото и да и дадат нова шанса на својот однос.

Отровните стрели од двете страни беа испукани своевремено, но времето и зрелоста си го направија своето.

-Не сме се слушнале, но треба наскоро да се видам со Јелена. Често се допишувам со нејзиниот пријател Зоран и досега бевме во контакт. Заборавив се’ што се случуваше во минатото, во меѓувреме и двете созревавме и станавме мајки, што целосно го менува погледот на светот – изјави Сека за новиот број на неделникот Стар.

фото:Принтскрин Инстаграм/hello.rs

Останати вести од Радио Милева