Радио Милева

Се крие од камерите: Вака изгледа мајката на незадоволната Ивона од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Се крие од камерите: Вака изгледа мајката на незадоволната Ивона од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Во 2014/2015 година Ивона Јовановиќ се појави на сцената на Гранд, во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тогаш не успеа да стигне до финалето.

Меѓутоа, оваа сезона Ивона повторно се најде на веќе познатата сцена со желба да направи музичка кариера. По интерпретација во третиот круг, таа повторно го напушти музичкото шоу и порача на Гранд дека нема се врати таму и да го продава својот глас.

фото: Фејсбук

Ивона има поддршка од многу нејзини пријатели, другари, колеги, а најмногу од нејзината мајка.

Во една прилика Ивона се прошета со мајка си низ Куманово и на „Инста стори“ објави видео од нејзината мајка која се криеше од камерата и не сакаше да ја снима.

фото: инстастори

Меѓутоа, ова беше само  за на социјалните мрежи. Мајката на Ивона, секогаш ја бодреше и ги следеше нејзините настапи во Белград.

фото; принтскрин/јутуб

Останати вести од Радио Милева