Радио Милева
кој е?

Се крие како и банкарот: Лила доби подарок од таен обожавател: „Храброст е да љубиш без да очекуваш нешто за возврат“

Се крие како и банкарот: Лила доби подарок од таен обожавател: „Храброст е да љубиш без да очекуваш нешто за возврат“

Секој ден имате прилика да ја гледате водителката Лила Филиповска на ТВ екраните како го води квизот „Се или нешто“ чија 11-та сезона започна неодамна.

Лила како една од омилените водителки, често добива подароци, посебно од нејзините натпреварувачи кои знаат да бидат оригинални и да и подарат нешто уникатно.

Освен на ТВ, водителката е активна и на социјалните мрежи, па оние кои ја следат знаат за нејзините активности, каде  е на одмор , како го поминува времето, што има ново…

Така беше и овојпат кога Лила на социјалните мрежи доби подарок од анонимен обожавател.

Како што објави во кусите приказни на Инстаграм, објави дека добила букет со црвени рози од анонимен обожавател, а со цвеќето оставил и порака.

„Храброст е да љубиш без да очекуваш нешто за возврат“.

Лила овој гест го објави во кусите приказни на „Инстаграм“, а дали тајниот обожавател ќе продолжи да и праќа подароци и ќе се крие како банкарот, останува да видиме.

фото: инстаграм/лила филиповска

Останати вести од Радио Милева