Радио Милева
Сака да се опушта

Се коцкала во Вегас: Пријовиќ проговори за пороците и како изгледало нејзиното најлошо пијанство

Се коцкала во Вегас: Пријовиќ проговори за пороците и како изгледало нејзиното најлошо пијанство

Пејачката Александра Пријовиќ денеска присуствуваше на прес-конференција по повод концерт во Новата 2023 година.
Конференцијата се одржа во Белград, а пејачката на настанот дојде во прилично гламурозен стил.

Прија на настанот пристигнала видно расположена, а уште на почетокот на разговорот истакнала дека на новогодишниот концерт со неа ќе биде и сопругот.

Александра им открила на припадниците на седмата сила кога била во најлудото пијанство.

– Секој од нас го имаше своето најлудо пијанство, вклучително и јас. Пивото ме натера да повраќам, но кога бев многу помлада. Навистина не сум алкохоличар (се смее). Овој бизнис го започнав многу рано, но не сум тип кој сака да излегува. Излегувањето секогаш го заменувам со прослави, каде што се опуштам. Сакам да пијам, односно да сркам. Сакам да пијам и пиво и ракија, но умерено.

Пријовиќ проговори и за коцкањето.

– Никој никогаш не ме прашал ова (се смее). Да ти кажам право. Отидов во Лас Вегас за прв пат во казино и можам да кажам дека многу ми се допадна. Кога дојдов во Белград, отидов неколку пати и потоа слушнав од новинар: „Ти се коцкаш“. Мене ми беше интересно, но не можам да го наречам коцкање затоа што сигурно секој од нас имал можност на ваков начин да си ја проба среќата. Имаше мали добивки, не сум голем коцкар, да вложувам големи пари.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева