Радио Милева

Се’ е смислено до најситен детаљ: Погледнете како изгледа домот на водителката на „Практична жена“ (фото)

Се’ е смислено до најситен детаљ: Погледнете како изгледа домот на водителката на „Практична жена“ (фото)

Популарната „Практична жена“, како што често ја нарекуваат по истоименото шоу што го создава со години, на многумина им е омилена токму затоа што јасно е колку е посветена и ужива во својата работа во секој момент.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Pavlović (@prakticnazena_)

Таа во својата емисија им помага на домаќинките со идеи за нештата кои можат да ги подготват дома, а покрај бројните трикови за убавина често има и совети за уредување на ентериерот, па многумина се прашуваат како изгледа домот на Наташа Павловиќ, на кој таа се враќа кога камерите се исклучени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Pavlović (@prakticnazena_)

Во 2008 година водителката се омажи за Предраг Павловиќ, со кого ги доби синовите Олег и Јан. Хармонично семејство живее во дом кој е уреден токму според потребите на момчињата, а собите на нејзините синови изгледаат како нешто од имагинацијата на секое момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Pavlović (@prakticnazena_)

Додека Олег спие во кревет со формула, Јан ужива во царството на играчките, вклучувајќи и неколку мечиња.
Добар дел од просторот е посветен на книги, сликовници и училишен прибор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Pavlović (@prakticnazena_)

Посветената мајка е максимално вклучена во нивните ученички обврски, а особено се радува кога е време за спиење на нејзините малечки, па со многу љубов им ги чита најубавите приказни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Pavlović (@prakticnazena_)

Домот на Наташа Павловиќ е простран и модерно опремен, додека во него преовладуваат луксузни парчиња мебел.

Кујната е едноставна во бело, но опремена да го олесни секој момент поминат во подготовката на семејните оброци што е можно повеќе.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева