Радио Милева
Остро

„Се дружат само кога се плукаат“: Кија Коцкар ги „поткачи“ колегите

„Се дружат само кога се плукаат“: Кија Коцкар ги „поткачи“ колегите

Кија Коцкар јавно ја поткачи целата српска естрдна сцена и откри зошто не била на свадбата на синот на Ѓани.

Ѓани непосредно пред венчавката изјавил дека на венчавката ќе присуствуваат само неговите големи пријатели.

Сепак, иако многумина мислеа дека тој е во одлични односи со Кија Коцкар, за приватно дружење, таа отсуствуваше од оваапрослава, а како што никој не знаеше зошто, таа даде одговор на тоа прашање и јавно проговори на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KIJA KOCKAR (@kijakockar)

Имено, прашањата кои ги добила од еден од медиумите и одговорите Кија ги споделила на својот Инстаграм профил, алудирајќи на актуелните написи. Сепак, нешто друго привлече внимание – приказната за венчавката на синот на Ѓани.

Запрашана дали е поканета на свадбата и дали се дружеле како порано, Коцкар на ова прашање одговори многу остро, па јасно е дека пејачот и таа веќе не се во добри односи, а индиректно ја поткачи цела сцена.

– Не ми се јави. На сцена се дружат само кога се плукаат, а бидејќи јас не сум дел од тоа, не припаѓам таму, па не ме поканија. На крајот на краиштата, има уште една работа за која не би дошола, но тоа е меѓу нас. Како што сееш, така и ќе жнееш. Сè уште го почитувам Ѓани и мило ми е што беше дел од мојата песна. Таа е една од моите омилени – одговори Кија на споменатото прашање.

Останати вести од Радио Милева