Радио Милева
сериозен проблем

Се бори одамна: Анастасија Ражнатовиќ првпат проговори за својот здравствен проблем

Се бори одамна: Анастасија Ражнатовиќ првпат проговори за својот здравствен проблем

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, е една од најпопуларните млади пејачки, а за приватниот живот се труди да не зборува многу.

Иако животот ѝ изгледа како од бајките, на неодамнешното гостување кај Огњен Амиџиќ во емисијата „Ами џи шоу“ многумина забележаа дека и се тресат рацете. Иако гледачите беа убедени дека тоа е поради страв од сцената, Ражнатовиќ откри дека тоа е проблем со кој се бори цел живот.

– Погледнете колку ми се тресат рацете, тоа ми е природно – открила ќерката на Цеца кога учествувала во интересна задача со цигара и хартиена туба.

Тактилната задача и снимката одблиску на камерата јасно покажаа дека Анастасија има треперење на рацете, со кои живее со години. Самиот водител коментираше дека мислел дека тоа е поради трема.

– Каква трема. Толку ми е природно – признала Анастасија.

фото:E-stock/ BlicTV

Останати вести од Радио Милева