Љубов и Секс

Се ближи крајот на годината, кои хороскопски знаци размислуваат за раскинување­?

Се ближи крајот на годината, кои хороскопски знаци размислуваат за раскинување­?

Пред самиот крај на годината се присетуваме на поставените цели, што сме постигнале, а што не. Размислуваме и за љубовниот однос кој не исполнува, како и на врските кои треба да ги прекинеме.

Припадниците на овие хороскопски знаци чувствуваат дека врската/бракот повеќе не ги исполнува како претходно. Нивната врска ќе мине низ криза, а само времето ќе покаже дали ќе успеат да ја надминат.

Бик

Биковите не се толку импулсивни како што мислите. Всушност, тие претерано ги анализираат ситуациите пред да донесат некоја одлука. Од почетокот на месецот ќе сфатат дека нивните чувства не се такви како што сакаат, па ќе осетат потреба за слобода.

Девица

За разлика од Бикот, Девиците фразата „сакам да раскинеме“ ја изговараат спонтано. Ќе бараат искуства кои ни во најлудите соништа не можат да ги замислат, ќе се обидат да го надоместат изгубеното време.

Јарец

Јарецот е еден од знаците во Зодијакот кој ноември ќе им биде тежок месец. Ќе размислуваат за разделба, знаејќи дека длабоко во себе не верувале дека нивната врска ќе трае вечно.

извор: Кајгана