Радио Милева

Се бакнуваат преку стакло: Хајди Клум и нејзиниот сопруг стравуваат дека се заразени (видео)

Се бакнуваат преку стакло: Хајди Клум и нејзиниот сопруг стравуваат дека се заразени (видео)
фото:хајди клум/инстаграм

Германската манекенка Хајди Клум се сомнева дека е заразена со коронавирус.

Клум во видео снимка објавена на Инстаграм вели дека се разболела на снимањето на емисијата “Јас имам талент”, во која е еден од членовите на жирито.

“Чувствував дека имам температура, ми беше студено и ми течеше нос. Останав дома да не ги заразам другите луѓе. Водете сметка и останете дома ако не се чувствувате добро”, вели манекенката.

фото:хајди клум/инстаграм

Хајди пред неколку часа повторно се огласи на својот Инсатграм преку видео на кое со нејзиниот сопруг се бакнуваат преку стаклото на прозорецот. Таа сега појаснува дека и нејзиниот сопруг, музичарот Том Каулик (29) кој се вратил од турнеја, се чувствува болен.

Хајди појаснува дека заради нивната безбедност, а и на опкружувањето решиле засебно да се излираат. Биле тестирани за корнавирус, а резултатите ги очекуваат во текот на денот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Останати вести од Радио Милева