Радио Милева
природна русокоса

Сашка Веселинов новиот член на семејството Ѓоковиќ објави фотографија од детството и ја реши мистеријата за нејзиниот изглед (фото)

Сашка Веселинов новиот член на семејството Ѓоковиќ објави фотографија од детството и ја реши мистеријата за нејзиниот изглед (фото)

Водителката и модел Сашка Веселинов откако ја започна врската со помладиот брат на Ѓоковиќ, е под будното око на јавноста, а самата преку социјалните мрежи со јавноста споделува некои детали од својот живот.

Сашка неодамна се омажи за Ѓорѓе Ѓоковиќ, а нивната венчавка го привлече вниманието на сите медиуми во регионот.

Таа сега реши да одговори на прашањата на своите следбеници, па ја искористи оваа прилика конечно да ја открие точната вистина за нејзиниот изглед.

Новиот член на семејството Ѓоковиќ, на своите следбеници им откри на кого личи и дали е природна русокоса и дали навистина има сини очи.

Имено, Сашка често ја прашувале дали е природна русокоса и дали носи контактни леќи, а сега решила да ја реши оваа мистерија, па споделила фотографија од нејзиното детство која кажува повеќе од зборови.

– На прашањето дали понекогаш носам контактни леќи – одговорот е на оваа слика. Јас сум природна русокоса. Татко ми има сини очи како море и успеав да се изборам покрај кафените очи на мајка ми. Со тоа што понекогаш се и зелени, но тогаш не сум особено расположена – напишала Сашка со фотографијата.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Ч.Вукојичиќ/С.Телеграф

Останати вести од Радио Милева