Радио Милева
Среќни и весели

Сашка Веселинов ги покажа родителите: Еве на кого личи снаата на Ѓоковиќ (фото)

Сашка Веселинов ги покажа родителите: Еве на кого личи снаата на Ѓоковиќ (фото)

Сопругата на Ѓорѓе Ѓоковиќ, Сашка Веселинов, роди здраво момче, а на нејзиниот Инстаграм профил таа сподели слика со нејзините родители.
Водителката и дизајнерка, снаата на Новак Ѓоковиќ и нејзиниот сопруг Ѓорѓе на наследникот му го дадоа името Александар, а семејството Ѓоковиќ синоќа славеше.

Забавата траеше до утрото, а семејството и пријателите уживаа во хитовите на Александра Пријовиќ.

Сашка и Ѓорѓе се венчаа минатата година во септември, потоа имаа гала прослава, а сега интересот на многумина го привлекоа родителите на невестата, особено нејзината мајка, од која Сашка ја наследила  нејзината убавина и харизма.

Новопечената мајка објави слика со мајка си на својот Инстаграм профил и и се обрати со емотивни зборови:

– Ти ми беше најголема поддршка уште од мала и кога велам дека таа ми беше најголема поддршка на секој натпревар, навистина го мислам тоа. Секогаш си тука за да ми дадеш поттик. Те сакам мамо – напиша Сашка Веселинов.

Мајката на Сашка Веселинов е многу млада по дух, но и  нејзиниот татко, а тоа лесно може да се заклучи од објавата на Сашка во која тие се среќни и насмеани.

Фото: Принтскрин/Ненад Костиќ/Инстаграм/Сашка Веселинов

Останати вести од Радио Милева