Радио Милева
патетично

Саша Видиќ ја тужи Дара Бубамара за навреда: „Ќе доживеам стрес кога ќе ја видам во судот без фотошоп“ (фото)

Саша Видиќ ја тужи Дара Бубамара за навреда: „Ќе доживеам стрес кога ќе ја видам во судот без фотошоп“ (фото)

Саша Видиќ реши да ја тужи Дара Бубамара по скандалозните навреди кои таа му ги упати минатата недела на Инстаграм. Пејачката жестоко го навреди модниот дизајнер, откако тој отворено го коментираше раскинувањето на пријателството меѓу неа и Јелена Карлеуша. Таа потоа му реплицираше, па во негов стил и одговори Видиќ во изјавата за Курир, но страстите очигледно и после тоа не се смирија.

Саша објасни зошто решил да ја тужи Дара. – Бидејќи Радојка вели дека има пари, на мојата адвокатка и дадов полномошно да се занимава со целиот овој случај, па таа ќе мора да ги докажува сите свои навреди. Тоа што го напишала за мене ќе треба да го докаже на суд или да плати за лаги и клевети. Не бев ни строг кога коментирав како што можам да бидам, а сега таа се буни и се навредува. Ќе морам да ја видам во живо на суд без филтри и фотошоп, тоа е стрес. Катастрофа – изјави Видиќ.

Да потсетиме, на Инстаграм, заедно со видеото на Саша од јавниот превоз, Дара го кажа следново на својот поранешен колешка и пријател:

– Ме спомнува ова смрдливо г*омно! Барам од комуналната инспекција да го исфрли од тролејбус! Вака изгледа дрогирана тетка, која отишла во јавниот тоалет да ја бара љубовта на својот живот! … Вака завршуваат луѓето кои се уништени од сопствената злоба – напиша луто Дара, за по неколку часа да ја избрише спорната снимка и навредите, па повторно да го постави видеото и да напише: – Креаторот на кинески батерии се ниша во автобус. . Не знам дали свири некоја лоша музика или робата е лоша – напишала Бубамара. 

Фото:Принтскрин/Немања Панчиќ/Драгана Удовичиќ

Останати вести од Радио Милева