Радио Милева
Шармантна

Саша Поповиќ има милиони, но неговата ќерка е скромна и едноставна девојка: Погледнете како изгледаше Александра на свадбата на нејзиниот брат (фото)

Саша Поповиќ има милиони, но неговата ќерка е скромна и едноставна девојка: Погледнете како изгледаше Александра на свадбата на нејзиниот брат (фото)

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана приредија гала забава по повод свадбата на синот на пејачката од првиот брак, а големо внимание привлече и ќерката на Поповиќ, Александра која ретко се експонира јавно.

Имено, Александра за оваа пригода избра минималистички стајлинг од син костум во животински принт и ланче со камен во иста боја, а косата ја обои во портокалова боја.

Иако Поповиќ важи за еден од најбогатите луѓе во Србија, но неговата наследничка е многу скромна – тоа го докажа со својот свадбен стајлинг.

Комплетот што го носеше го купила во една комерцијална продавница за облека и достапна за речиси секоја девојка.


Севкупно, ќерката на Поповиќ за својот свадбен аутфит помалку од 200 евра што беше доволно зада се најде во српските медиуми.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева