Радио Милева
многу важен сегмент

Саша Поповиќ го откри клучот на успехот, а призна и кој му дал совет злато вреден

Саша Поповиќ го откри клучот на успехот, а призна и кој му дал совет злато вреден

Саша Поповиќ за прв пат по осум години зачекори во зградата на телевизија Пинк и гостуваше во „Премиера викенд специјал“, а зборуваше за враќањето на Гранд, за впечатоците од продолжувањето на соработката, но и за своите почетоци.

Честа тема во домашните медиуми е спромената на пејачите по вртоглавиот успех, па Поповиќ проговори за своите први чекори во естрадата, но и призна од кого дознал дека всушност скромноста е најважна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saša Popović (@sasapopovicofficial)

– Во 1982 година го запознав Рака Ѓокиќ, најголемиот естраден менаџер на сите времиња, многу зборував за него. Многу му помагаше за „Слатки грех“ и одамна ме научи на правилните мерки на вредности. Тој рече: „Само останете како што дојдовте од Нови Сад, Тител, останете каков што те запознав“. Сè уште се сеќавам на тој совет, никогаш не се „заѕвездив“. Отсекогаш сум бил, дури и кон пејачите, како пријател, советник, пријател, а не како режисер. Тоа е мојата порака до „Звезде Гранда“, останете како што ве запознав на аудицијата, верувајте, тоа е најпаметното и најдоброто нешто – рече Поповиќ.

фото:Пинк принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева