Радио Милева
знае како да заработи

Саша Поповиќ го напушта „Гранд“? Започнува нов бизнис од кој ќе заработи многу пари?

Саша Поповиќ го напушта „Гранд“? Започнува нов бизнис од кој ќе заработи многу пари?

Саша Поповиќ одлучил да го напушти „Гранд“ и да започне нов бизнис, пишуваат српските медиуми.

Имено, како што се пишува, тој наводно започнал бизнис за недвижности со неговата колеша која во последно време се занимава со уредување на станови.

-Сите се надеваа дека Сале конечно ќе се посвети на себе и семејството бидејќи работеше со децении. Но, изгледа Сузана џабе се радуваше дека следната година заедно ќе го шетаат светот. Изгледа тој не може без работа. Човекот е научен да работи, вели извор за „Свет“ и додава:

-Гради некоја зграда на Бежаниска коса, не знам колку станови ќе има, а и Вики со нејзината фирма која е вклучена со уредување на станови ќе се вклучи во неговата приказна. Таа неодамна доби дозвола и за продажба на недвижности. Нема да започнат нешто ако не знаат дека ќе имаат корист. Посебно таму каде цената на квадратот е 2 000 евра, а може и повеќе“, вели извор и додава дека Брена не е вклучена во овој бизнис.

Инаку, неодамна Поповиќ откри дека можеби следната сезона ќе ги напушти „Ѕвездите на Гранд“; односно нема да биде во жирито, но дека ќе биде дел од организацијата.

Саша не се огласи по повод овие пишувања.

фото: србија денес/антонио ахел/ата имагес/инстаграм/принтскрин/гранд телевизија/рајко ристиќ

Останати вести од Радио Милева