Радио Милева
што му требаше ова?

Саша Поповиќ „ја чепна“ Марија Шерифовиќ каде не треба, а таа жестоко му возврати: „Море марш таму!“

Саша Поповиќ „ја чепна“ Марија Шерифовиќ каде не треба, а таа жестоко му возврати: „Море марш таму!“

Помина уште една епизода од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ во која дојде до конфликт меѓу Саша Поповиќ и Марија Шерифовиќ.

Имено, на Марија не и се допаднало како две девојки ги изведуваат своите песни, што јасно им ставила до знаење, но со својот коментар го испровоцирала Саша, кој навистина ја „удрил“ таму каде што не смеел.

-Изгледате одлично, но немате поима, не пеете добро, рекла Марија.

-Мара кога ќе види згодни девојки, веднаш почнува да ги „сече“ – рекол Поповиќ и ја налутил пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

-Тоа не е точно и глупаво е тоа што го кажуваш! Нема врска, некултурно е и безобразно. Огромен селјак си, му кажа Шерифовиќ на Поповиќ.

За да ги смири страстите, Саша потоа се навратил на моментот кога ја запознал Марија.

– Верица ми вели „Сале, ја донесов мојата Мара“, јас се поздравувам, таа ми вели „Море марш таму“! – се присети Саша.

– Веднаш знаев како да се однесувам со тебе – му рече пејачката.

фото:Телеграф.рс/принтскрин/Гранд

Останати вести од Радио Милева