Радио Милева
времето лета...

Саша Матиќ слави 20 години од кариерата, па сподели интересни детали од животот (ФОТО)

Саша Матиќ слави 20 години од кариерата, па сподели интересни детали од животот (ФОТО)

Легендарниот фолк пејач проговори за хитовите од неговиот нов албум „Два живота“ и за сите актуелни настани од неговиот живот и кариера. Во својот нов албум Саша објави и дует со регионалната поп ѕвезда Јелена Розга. А, песната „Јас и ти“ наиде на позитивни реакции кај публиката.

„Оваа година славиме  20 години кариера. Имам многу работа, но кога човек е добро организиран, секогаш има време за себе. Денот го започнувам во 9 часот, во 11 часот тренирам, па малку вежбам.  А, овие денови повеќе сум приврзан за домот “.  – вели Саша.

„Се сеќавам кога Шабан доби внука и јас тргнав директно на таа прослава. Спиев до Берлин, мислев дека и во Копенхаген веднаш  ќе легнам да спијам.  Со бендот се напивме кафе  и отидовме до гејтот, а таму ни рекоа: Па, авионот замина за Копенхаген. Авионот бил во 11.30, а тие мислеле дека тогаш е чекирањето. Следниот лет беше во осум навечер. После ова, кога стигнавме три пати ја напуштав прославата,  а покојниот Шабан 3 пати ме враќаше, па останав  до крај.  Да се ​​родам пак, би правел се исто, бидејќи нема подобра работа од нашата“ – изјави Саша Матиќ.

„Го сакам животот! Кога ќе се разбудам наутро не ми недостасува ништо и не слушам лоши вести, имам причина да бидам среќен и задоволен. Сè ме мотивира. Љубовта, музиката, животот, пријателите, семејството. Немам причина да кажам дека не можам повеќе. Не би го променил е  изборот на соработници, мислам на мојот тим, на менаџерите. Би го направил овој избор што го имам во последните 11 години. Богатство е кога можам да го исклучам телефонот кога сакам и никој да не ми каже: Еј, си бил исклучен, знам дека работат како часовник и кога јас не сум таму“- призна Саша Матиќ.

фото:принтскрин/инстаграм/sasamatic_official

Останати вести од Радио Милева