Радио Милева
Не се меша во туѓи манџи

Саша Матиќ е единствениот кој снимаше дует со Карлеуша и Цаца, а сега проговори за нивното непријателство

Саша Матиќ е единствениот кој снимаше дует со Карлеуша и Цаца, а сега проговори за нивното непријателство

Саша Матиќ за екипата на телевизијата Курир откри како го прославил роденденот, ни и дали подготвува нов албум,

– Што се однесува до роденденот, ништо не прославив. Дојдов од пат, бев со моите деца, јадевме торта и си легнавме – изјави Саша Матиќ за телевизија Курир.

А дали е вистина дека Саша подготвува нов албум …

– Не подготвувам нов албум. Каков албум… Албумот излезе во средината на декември– рече Матиќ.

Саша успеа да направи дуети со двете непријателки Јелена Карлеуша и Цеца.

– Не зборувам за тоа. Тоа се нивни работи, знаат зошто е тоа така. И двете ми се драги. Тоа ми е најважно. Останатото е нивна работа – изјави Матиќ.

фото:Дамир Дервишагиќ/Немања Николиќ/телевизија Курир

Останати вести од Радио Милева