Радио Милева
Мека душа

Саша Ковачевиќ го прекина интервјуто поради ситуација од која не можеше да продолжи да зборува

Саша Ковачевиќ го прекина интервјуто поради ситуација од која не можеше да продолжи да зборува
фото:саша ковачевиќ/инстаграм

Саша Ковачевиќ даваше интервју на еден магазин, а по тој повод беше забележана и повеќе од интересна ситуација.

Имено, пејачот даваше го прекина интервјуто поради девојчето кое се возеше на скејтборд и падна веднаш зад него, пренесува „Хит Информер“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

Саша веднаш го прекина интервјуто и истрча да и помогне, ја праша каде се нејзините родители и дали е повредена, додека таа плачеше цело време, држејќи го коленото.

Во тој момент, нејзиниот постар брат истрчал и му објаснил на Ковачевиќ дека нивната мајка е во продавницата, по што пејачот ги однел на колачи додека не се појави мајката.

Пејачот го бакна девојчето во главата и се врати да го заврши интервјуто, гест кој ги воодушеви сите присутни.

Останати вести од Радио Милева