Радио Милева
Во исчекување...

Сара Мејс влезе во 9-от месец од бременоста и објави преслатко видео од голиот стромак на кој се гледа како мрда бебето (видео)

Сара Мејс влезе во 9-от месец од бременоста и објави преслатко видео од голиот стромак на кој се гледа како мрда бебето (видео)

Сара Мејс е во последниот месец од бременоста и наскоро ќе го држи во раце своето второ чедо.

Пејката и сопругот уште пред неколку месеци открија дека ќе добијат синче, а малата Илина ќе има братче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Возбудата во нивниот дом сигурно е на високо ниво, се подготвуваат бебешки предмети, облека, а мама како искусна веќе знае се’што треба да направи откако наследникот ќе дојде дома.

Бебето е активно во утробата на мама, а таа тоа го забележа на видео.

Дополнителен емотиверн момент е тоа што Илина чека да мрдне нејзиното братче. Инаку, Сара планира да се породи во една приватна болница во Скопје, каде ја роди и ќерката.

Погледнете го преслаткото видео:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

фото:Инстагрампринтскрин

Останати вести од Радио Милева