Радио Милева

Сара Мејс си постави предизвик за соврешно тело, па го покажа резултатот со нога во вис, а малата Илина го „украде вниманието“ (фото)

Сара Мејс си постави предизвик за соврешно тело, па го покажа резултатот со нога во вис, а малата Илина го „украде вниманието“ (фото)
фото:сара мејс/инсатграм

Карантинот предизвикан од корона пандемијата не затвори сите дома, а со тоа и навиките и рутината за физичката активност сигурно беа намалени.

Пејачката Сара Мејс редовно се рекреира во природа, особено поради својата наследничка, ќеркичката Илина, која веќе е потпораснато детенце.

Мама Сара, како што пишува на Инстаграм си поставила тринеделен предизвик да дојде до соврешена физичка форма со третмани од: лополиза, дренирачка масажа, слим масажа, кавитација, LPG, и нормално исхрана, многу вода и 5 дена во неделата фитнес и кардио.

фото:принтскрин/инсатграм/сара мејс

Со крената нога во вис, Сара сакаше да се пофали со еднонеделниот резултат, но вниманието го украде преслатката Илина која ја имитираше мама.

Сара најави следна фотогрфија на која најави уште повидливи резултати.

Останати вести од Радио Милева