Радио Милева
брачен шок или естраден трик?

Сара Јо запросена на концертот на Марија Шерифовиќ: Пејачката „и го смести“ на колешката или тоа беше само договор за шоу пред публиката? (ВИДЕО)

Сара Јо запросена на концертот на Марија Шерифовиќ: Пејачката „и го смести“ на колешката или тоа беше само договор за шоу пред публиката? (ВИДЕО)

Пејачката Сара Јовановиќ, попозната како Сара Јо, доживеа шокантно изненадување на неодамнешниот концерт на Марија Шерифовиќ, на кој таа беше нејзина гостинка, откако непознато момче се приближи до сцената и ја запроси.

На настанот му кумуваше токму  Марија, која ја „режираше играта“, поточно му дозволи на момчето да излезе на сцената, да клекне пред Сара и да ја замоли да се омажи за него!

Покрај тоа, Шерифовиќ ја убеди Сара на брачната шок понуда да одговори со потврден одговор и да го каже судбоносното – „да“. На крајот пејачката со многу двоумење му дозволила на младото момче да и го стави вереничкиот прстен на раката.Секако, Марија ја искористи оваа ситуација и се пошегува на сметка на момчето кое ја запроси Сара.

„Има 21 година, значи легално е. Тоа е важно“ – се пошегува Шерифовиќ, кој дефинитивно се забавуваше со оваа ситуација во која сништата станаа „наместена“ стварност!

Како сето тоа изгледаше кога Сара Јо беше побарана за жена, погледнете од видето во продолжение:

Фото: Инстаграм принтскрин/srbija_showbizz

Останати вести од Радио Милева