Радио Милева
Среќни моменти

Сара и Димитар уживаат во дворот ѝ и го слават роденденот на својата ќерка – сѐ во знакот на „Wonder Woman“ (фото)

Сара и Димитар уживаат во дворот ѝ и го слават роденденот на својата ќерка – сѐ во знакот на „Wonder Woman“ (фото)

Познатиот брачен пар, харфистката и пејачка Сара Мејс и македонскиот водител и маркетинг менаџер  Димитар Атанасовски  го прославија 5-от роденден на нивната ќерка Илина.

Заедно со другарчињата и најблиските,  Илина го прослави роденденот во знакот на  ѕвездата „Wonder Woman“, а  тато Димитар го покажа местото каде се одржала забавата.

Тој го фотографираше нивниот двор и на објавата која ја постираше на социјаната мрежа „Инстаграм“ напиша дека веќе се подготвени.

По тој повод, Сара на нејзиниот профил сподели фотографија од ќеркичката додека си игра во дворот, а во описот напиша:

– На најмилото девојченце денес му е роденден. Најсреќна биди мајкина, само насмевки и безгрижност да ти го красат лицето! Неизмерно те сакам единствена една.

На фотографијата на која позираше  целото семејство се забележува дека за оваа прилика мама Сара одбрала долг црвен фустан со долги ракави, што потсетуваше на женскиот суперхеројскиот лик додека славеничката  го носи костимот на „Wonder Woman“, а со иста тематика била и целата декорација, заедно со балоните и тортата на три спрата чиј врв го краси свеќичката во златана боја со бројот 5.

На нивните „сториња“ продолжија да се редат  роденденските честитки од следбениците, а онаа што остави најмногу впечаток беше од сестрата на Димитар, Марија Атанасовска која објави постара фотографија од вниката Илина заедно со внукот Кирил со емотивна порака:

– Ѕверлево денес полни цела рака години! Најсреќна да си теткина љубовка – напиша таа.

Среќен роденден!

Фото: Инстаграм/ sarahmace_/dimitaratanasovski_

Останати вести од Радио Милева