Радио Милева

Сара Џесика Паркер првпат проговори за сексуалните вознимирувања кои ги доживеала на снимање

Сара Џесика Паркер првпат проговори за сексуалните вознимирувања кои ги доживеала на снимање
фото: Профимедиа

Ѕвездата на серијата на „Сексот и градот“, актерката Сара Џесика Паркер откри дека го тужила светскиот актер за сексуално вознимирување.

Сара не откри за кој проект станува збор, ниту кога точно се случило, но гостувајќи во живо во емисија изјави дека неколку  мажите се однесувале бизарно.

„Да бидам искрена не знам зошто не бев похрабра“ изјави Сара.

фото: Профимедиа

Ѕвездата на „Сексот и градот“ изјави дека на својот агент пријавила одреден маж бидејќи повеќе не можела да ја издржи непријатноста.

Џесика не сакаше да открие никакви детали.

„Тоа беше возрасен човек, голема филмска ѕвезда“ вели Паркер, а преносува британскит „Индепендент“.

Останати вести од Радио Милева