Радио Милева
Долго очекувано

Сара Џесика Паркер го објави тизерот од продолжението на „Сексот и градот“ и еве како изгледа (видео)

Сара Џесика Паркер го објави тизерот од продолжението на „Сексот и градот“ и еве како изгледа (видео)
фото:инстаграм/инстаграм

Популарната серија „Sex and the City“ добива продолжение, но овој пат без Саманта Џонс или актерката Ким Катрал.

Новата мини серија насловена „And Just Like That“ ќе ги следи Кери Бредшо, Миранда Хобс и Шарлот Јорк низ нивното патување во 50-тите години од животот.

Шоуто ќе се состои од 10 епизоди по 30 минути. Ѕирнете во првите инсерти кои ги објави Сара Џесика Пркер на својот Инстаграм профил.

Љубителите на серијата сигурно со нетрпение ги очекуваат новите епизоди кои ќе започнат да се снимаат на пролет во Њујорк, најавува HBO.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Останати вести од Радио Милева