Радио Милева
честитки

Сања Савеска не ги крие годините: Водителката на „Брза кујна“ без комплекси откри колку наполни (фото)

Сања Савеска не ги крие годините: Водителката на „Брза кујна“ без комплекси откри колку наполни (фото)
фото: фесјбук/ сања савеска

Кој вели дека бројот на годините и неколку брчки плус значат старост, а не шарм?

Сепак, според некое непишано правило се вели дека дамите не се прашуваат за години. На некои тоа им одговара бидејќи не сакаат да ги прашуваат , додека пак други без комплекси знаат да откријат колку наполниле.

Водителката на „Брза кујна“, Сања Савеска деновиве поточно вчера (23.06.2021) имаше убав повод за славење.

фото: фесјбук/ сања савеска

Имено, таа го прослави својот роденден, а на нејзиниот Фејсбук профил осамнаа бројни честитки и пораки со убави желби.

Сања е од оние ретките која нема намера да сокрие дека е во петатта деценија од животот, ниту да ги сокрие годините.

Водителката на социјалните мрежи се заблагодари за честитките, и ги откри годините.

фото: фесјбук/ сања савеска

По тој повод, Савеска напиша:

„Годините не значат ништо,тие се само бројка! Важен е мирот,среќата и радоста кои ги носиме во срцата и пријателите со кои ги споделуваме. Но најважно е без оглед на се, низ годините да чекориме храбро и со насмевка. Бидете ми сите живи и здрави и едно огромно благодарам за искрените и убави честитки П.С.

Пред 1 има 4 ,не ги кријам, си ги сакам, мои си се сите ,полни 41“ напиша таа покрај фотографијата на која позира со роденденска торта.

фото: фесјбук/ сања савеска

 

Честитки и среќен роденден.

Инаку, Савеска од претходната година е дел од тимот на „Брза кујна“, бидејќи нејзината колешка, водителката Александра Илиевска е на породилно отсуство.

Останати вести од Радио Милева