Радио Милева
Месец на царскиот рез

Сања Николиќ за породувањето:„ Моето тело не ме предаде“ (фото)

Сања Николиќ за породувањето:„ Моето тело не ме предаде“ (фото)
фото:сања николиќ/инстаграм принтскрин

Сопругата на раперот Марко Салткаристика, екс- мисица и водителка, Сања Николиќ, пред една година стана мајка за првпат.

Таа на свет го донесе својот прв наследник кој го носи името Моша и е центарот на нивниот универзум.

Април е месец за подигнување на свеста за царскиот рез и дека не е полесниот пат за да се стане мајка.

Во знак на поддршка кон сите мајки кои на свет донеле свои наследници на овој начин, Сања постави објава на својот Инстграм профил.

Иако не откри дали и таа е во тој ред, мама Сања се стави во кожа на сите оние кои поминале низ таа операција.

Останати вести од Радио Милева